Дарниця річка

Матеріал з WWW Енциклопедія Києва
Версія від 15:59, 6 жовтня 2008, створена George Alex 1971 (обговорення | внесок)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігаціїПерейти до пошуку

Найбільша річка в лівобережній частині міста. Її довжина становить 21 кілометр, площа водозбору — 133 квадратних кілометри. Місце витоку розташовано північніше селища Княжичі. Верхів’ям є мережа осушувальних каналів. Власне і сама Дарниця певною мірою створена штучно. У тридцятих роках її русло розчистили для кращого відведення надлишкової води. До цього тут були болота, які зафіксовані на старих картах.На східній околиці Києва Дарниця тече переважно через ліс і впадає в озеро Берізка.

З цього місця річка набуває рідкісної особливості — вона розділяється на дві. Один водотік — Північнодарницький меліоканал — бере початок з північно-західної частини озера. Його, зокрема, можна знайти у лісі за 400—600 метрів на схід від вулиці Братиславської. Далі річечка ховається у колектор, який перетинає житловий масив Райдужний і впадає у Десенку нижче за течією від Московського моста. Цей рукав Дарниці має і притоку — її (а також розташований на ній ставок) можна побачити на північному краю парку Перемога.

Другий витік із озера Берізка розташований у його західній частині. Саме за цим водотоком закріпилася назва «річка Дарниця». Основний напрямок її течії — на південний захід. На шляху до Дніпра річка перетинає Дарницьку промзону (тут розташовані Дарницька ТЕЦ, заводи «Хімволокно», «Радикал») і з’являється на денній поверхні за Харківським шосе. Далі річка тече вздовж залізниці і впадає в озеро Нижній Тельбин. Місце впадання у Дніпро розташоване за 100 метрів нижче від Дарницького залізничного моста. Озеро Нижній Тельбин відігравало і певною мірою відіграє роль відстійника. Тепер на його північному березі розгорнуто будівництво під’їзного шляху до нового мосту через Дніпро.