Голосіївський (Сорокаріччя Жовтня) проспект

(відмінності між версіями)
(Перенаправлено на Сорокаріччя Жовтня проспект)
 
Рядок 1: Рядок 1:
 +
#REDIRECT [[Сорокаріччя Жовтня проспект]]
 +
 +
 +
----
 +
Пролягає від залізничного шляхопроводу до [[Глушкова Академіка вулиця|вулиці Академіка Глушкова]]. Сучасна назва — з [[1957]] року.
Пролягає від залізничного шляхопроводу до [[Глушкова Академіка вулиця|вулиці Академіка Глушкова]]. Сучасна назва — з [[1957]] року.

Поточна версія на 21:09, 9 січня 2010

  1. REDIRECT Сорокаріччя Жовтня проспектПролягає від залізничного шляхопроводу до вулиці Академіка Глушкова. Сучасна назва — з 1957 року.

Початкова частина проспекту 40-річчя Жовтня виникла у другій половині 19-го століття як відрізок вул. Великої Васильківської (до теперішньої Голосіївської площі), у 19441957 роках — вул. Васильківської. У 1957 році об’єднана під назвою проспект 40-річчя Жовтня з новопрокладеною автомагістраллю (прорізана крізь Голосіївський ліс протягом 50-х рр. під умовною назвою «Автострада Київ—Одеса»). У 1976 році від проспекту 40-річчя Жовтня відокремлено вул. Маршала Кошового (пролягала від Одеської площі), а у 1983 році — вул. Глушкова, після чого він набув теперішніх розмірів.

До проспекту 40-річчя Жовтня прилучаються:

На своєму початку проспект 40-річчя Жовтня з’єднаний шляхопроводом з бульваром Дружби народів.

В деяких ЗМІ проспект 40-річчя Жовтня помилково називають Голосіївським проспектом, однак рішення Київради про перейменування не було прийнято.

  Місцевість:  Голосіїв, Деміївка.   Станції метрополітену:  Либідська.   Залізничні станції:  Київ-Московський.

Джерела


Особисті інструменти

Матеріал з WWW Енциклопедія Києва