Гліб Юрійович

Син Юрія Долгорукого, князь Переяславский, потім Київський, брав участь, за дорученням батька, у походах проти Ізяслава Мстиславича (1147-1148). Коли, після короткотремінового миру, військові дії поновилися, Ізяслав напав на Гліба, біля Пересопниці, і той ледве встиг сховатися у місті та визнав перемогу Ізяслава.

Після поразки Юрія Долгорукогоя, у 1151 р., Мстиславичі поступилися йому Переяславлем, де сів Гліб, а після вигнання суздальського князя з Городця Остерського, Гліб був переведений в нього. Проте, невдовзі (1152) Ізяслав вигнав його звідси, зруйнувавши Городець.

Юрій Долгорукий послав сина наняти половців, з якими Гліб осадив 1154 року Переяслав, але був відбитий великим князем Ростиславом Мстиславичем і отримав Переяслав лише від Ізяслава Давидовича кн.Чернігівського, коли останній зайняв київський стол (1155).

У 1169 р., після взяття Києва військами Андрія Боголюбського, Гліб, за наказом Андрія, зайняв Київське княжіння, а Переяслав віддав своєму сину Володимиру. Проти нього виступилв Мстислав Ізяславич кн.Волинський, у союзі з Ярославом кн.Галицьким. Гліб сховався у Переяславі, але невдовзі поновив владу у Києві. Помер Гліб 1171 р.


Джерела


Особисті інструменти

Матеріал з WWW Енциклопедія Києва