Геологічний музей

Створений у перші роки діяльності НАН України при кафедрі геології. У 1927 році виділений у самостійну установу (директор - академік Тутковський Павло Аполлонович). ДО музейю надійшли геологічні та палеонтологічні колекції вчених М.Андрусова, П.Венюкова, І.Шмальгаузена, В.Резніченка, М.Безбородька та інших. У 1934 році Геологічний музей увійшов до складу Геологічного інституту НАН України, з 1966 року у складі Центрального науково-природничого музею НАНУ. Зараз - Національний науково-природничий музей НАН України.

У Геологічному музеї для відвідувачів відкрито п’ять залів: загальних геологічних процесів, історії геологічного розвитку України, мінералогії, петрографії, корисних копалин України. Є зал монографічних палеонтологічних колекцій для наукової роботи. Загальна площа музею - 1740 м².

Доповнюють експозицію діорами, мозаїчне пано, картини, пояснюючі тексти, геологічні розрізи, карти, фотографії, малюнки, макети. У вітринах експонується понад 5 тис. зразків. У музеї зберігається найбільша в Україні колекція метеоритів. Усього у фондах Геологічного музею - понад 2 тисячі колекцій (понад 60 тис.зразків).

Знаходиться на вул.Б.Хмельницького, 15.


Джерела


Особисті інструменти

Матеріал з WWW Енциклопедія Києва