Географії інститут

Матеріал з WWW Енциклопедія Києва
Версія від 16:25, 22 листопада 2005, створена Wek bot (обговорення | внесок) (дати, пусті строки, категорії вниз)
Перейти до навігаціїПерейти до пошуку

Інститут Географії Національної академії наук України - пройшов довгий шлях становлення. Перший НДІ географії та картографії був створений у Харкові у 1927 р. Та проіснував недовго. Систематичні географічні дослідження в академії наук України відновилися у створеному в 1964 році Секторі, пізніше, з 1991 р., Інституті географії.

Інституті географії має в своєму складі більше 100 співробітників є провідною науково-дослідною установою держави з природничо-географічних, суспільно-географічних та картографічних досліджень. Інститут здійснює фундаментальні та прикладні географічні дослідження в галузі картографії, ландшафтознавтва та раціонального природокористування, геоморфології, палеогеографії, суспільно-географічних досліджень, географії населення і транспорту, регіональних екологічних та географічних проблем.

В Інституті географії формуються нові знання про давні ландшафти, їхні компоненти, розроблено оригінальні схеми поетапного розвитку природи, опрацьовуються проблеми оцінки сучасного стану та прогнозування розвитку природного середовища у майбутньому, створюються географічні основи збалансованого розвитку природи, населення і господарства, комплексно вивчаються демографічні та соціально-економічні проблеми населення, опрацьовано фундаментальні проблеми комплексного і тематичного картографування.

Для Інституті географії пріоритетними науковими напрямками є: виявлення загальних тенденцій розвитку природи; закономірностей функціонування ландшафтів та їхніх компонентів з метою раціонального природокористування, на основі принципів ренатуралізації та збереження природи; дослідження географічних основ трансформації господарства України, перебудови його галузевої та територіальної структури; розроблення географічної концепції сталого, самовідтворювального розвитку України на основі збалансованого економічного та соціального розвитку регіонів; картографування природи, суспільства та їх взаємодії для обгрунтування сталого розвитку регіонів України.

Зусиллями співробітників Інституті географії з іншими науковими установами і вузами створено ряд крупних наукових творів з географічних проблем України. Серед картографічних творів варто назвати " Атлас природних умов та природних ресурсів" (1978), серію карт для середньої школи (22 карти масштабу 1: 1000000, 1996 р.), серію карт " Природне середовище та людина" (1993), картографічні розробки для пілотного проекту ГІС Дніпра та інші. В 1992-1995 роках два проекти Інституту по розробці концепції Національного Атласу України під науковим керівництво Руденка Л. Г. одержали фінансову підтримку з боку Державного Комітету по науці та технологіям.

Останнім часом Інститут спільно з Товариством з обмеженою відповідальністю "Інтелектуальні Системи ГЕО" працює над проектом "Національний атлас України (електронна версія пілотного видання)", який тематично корелюється з програмою Інституту, і при його виконанні використано теоретичні розробки та інформаційні матеріали Інституту.

Знаходиться на вулиці Володимирській, 44.

  Станції метрополітену:  Золоті Ворота.

Джерела

Інші ресурси інтернету