Вірський Павло Павлович

Народився 1905 року. Закінчив Одеське музичне училище та Московський технікум. Роботу зі створення ансамблю народного танцю розпочав у 1937 р. Її було успішно завершено у 1940 р., коли він заснував Ансамбль Української пісні і танцю, який сьогодні носить його ім’я і має назву Національний заслужений академічний ансамбль танцю України ім. П.П.Вірського.

П.П.Вірський здобув освіту як танцівник балету і виступав як соліст з цілим рядом театрів колишнього Радянського Союзу. Також він ставив класичні балети, як наприклад «Лебедине Озеро», «Дон Кіхот»,«Раймонда» Маріуса Петіпа. Протягом Великої Вітчизняної війни ансамбль П.П.Вірського виступав перед солдатами на фронті. Подальше визнання ансамблю пов’язане з його участю в Декаді українського мистецтва і літератури в Москві у 1951 р.

Як хореограф П.П.Вірський здійснив цілий ряд постановок, таких, як «Повзунець», «Хміль», «Ой, під вишнею», «Запорожці», «Швачки», «Танець моряків» і «Гопак».

За життя він був відзначений багатьма нагородами та почесними званнями - народний артист СРСР, Лауреат Державної премії СРСР, Лауреат Державної премії України ім. Т.Шевченка

Помер П.П.Вірський у 1975 р., похований на Байковому кладовищі.


Джерела


Особисті інструменти

Матеріал з WWW Енциклопедія Києва