Всіхсвятська церква

Версія від 07:54, 7 серпня 2007; George Alex 1971 (обговорення | внесок)
(різн.) ← Старіша версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)

Всіхсвятська церква споруджена над Економічною брамою у 16961698 роках у стилі українського бароко.

Церква є шедевром українського зодчества. Побудована вона на кошти гетьмана Івана Мазепи (в картушах над проїздами розміщено його герб). Об`ємно-просторова композиція храму нагадує хрестоподібні п`ятибаневі українські дерев`яні церкви. Автор проекту невідомий, проте, за стилем можна зробити припущення, що це той самий архітектор, який будував Успенський собор у Новгороді-Сіверському (1671), Георгіївський собор Видубицького монастиря (16691701), Катерининську церкву в Чернігові (1715).

Вхід до церкви - з півдня, з Економічної вулиці Верхньої Лаври, під невеликою аркадою, яку прикрашає фронтон. До самої церкви від входу на другий поверх веде галерея з масивними дубовими сходами. Стіни галереї прикрашено розписом на теми рослинного світу та громадського життя.

Внутрішній простір церкви (оскільки вона невелика за площею) побудований у висоту. Всі п`ять куполів відкриті всередину приміщення і мають вікна. Липовий різблений іконостас ймовірно виготовлено одночасно з будівництвом церкви, хоча не весь живопис дійшов до нашого часу. Первісний настінний розпис не дійшов до наших часів. Те, що ми бачимо сьогодні - це робота учнів Лаврської іконописної майстерні під керівництвом відомого українського художника Івана Їжакевича, виконана 1905 року. Стінопис доби модерну органічно вплетений у типово барокову архітектуру споруди і утворює цілісний ансамбль.

Фото


  Місцевість:  Печерськ.   Станції метрополітену:  Арсенальна.

Джерела


Особисті інструменти

Матеріал з WWW Енциклопедія Києва