Бульвари

Версія від 19:16, 1 січня 2010; 93.74.67.201 (обговорення)
(різн.) ← Старіша версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)

Упорядковані озеленені території рекреаційного призначення вздовж вулиці, проспекту або набережної називають бульваром. У київській практиці окрім традиційних бульварів в стилі Бібіковського бульвару (нині - Т.Шевченка), коли посередені вулиці влаштовано пішохідну алею, обсажену з обох боків деревами, існують вулиці які мають назву «бульвар», проте, мало нагадують «традиційний» взірець. Так само, як деякі вулиці мають бульварну алею, проте, бульваром не називаються.

Історично, бульвари у Європі виникли у XVII-XVIII ст., коли масово були зриті вали і засипані рови старих феодальних фортець (Париж, Відень, Берлін та інші міста). Перший бульвар у Києві виник у 1810-1812 рр. з ініціативи генерал-губернатора М.Мілорадовича від вул.Інститутської до Кловського палацу (нині - частина вул.Липської). Другий бульвар виник у 1830-х роках на Подолі обабич «канави» (колектора річки Глибочиці), він існує досі - це бульвар між вулицями Верхній Вал і Нижній вал.

Сьогодні в Києві налічується 60 бульварів і територій до них прирівняних, їхня сумарна площа складає 146,36 га.


Джерела

  • Сайт Київської міської ради - http://kmr.gov.ua/ (текст програми комплексного розвитку зеленої зони м.Києва до 2010 р. та концепція формування зелених насаджень в центральній частині міста, затвердженої рішенням Київради № 806/3381 від 19.07.2005 р.)


Особисті інструменти

Матеріал з WWW Енциклопедія Києва