Бош Євгенії міст

Матеріал з WWW Енциклопедія Києва
Версія від 08:52, 14 липня 2008, створена George Alex 1971 (обговорення | внесок) (Відкинути всі редагування до зробленого George Alex 1971)
Перейти до навігаціїПерейти до пошуку
Міст Євгенії Бош, фото 1930-х років.

У 1920 польські війська висадили в повітря Ланцюговий міст. Та вже влітку 1920 року у Євгена Оскаровича Патона був готовий проект щодо відновлення моста з використанням старих ланцюгів, що їх буде піднято з під води. Але понівечені залишки моста у той час лежали на дні Дніпра. Вода та роки зробили свою справу. Металічні частини моста проіржавіли і їх вже не було можливості використати.

Відчуваючи це, професор Патон відмовився від своєї ідеї. Після двох років над різноманітними пректами відновлення Миколаївського моста він дійшов висновку, що на вцілілих опорах моста Віньоля потрібно ставити новий міст. Цю пропозицію було з відразою відкинуто прибічниками підйому старої конструкції із дна річки. За суперечками пройшов ще один — 1923 рік.

І тільки весною 1924 року проект Патона був прийнятий. І вже 1925 року став доладу новий міст ім першого голови Раднаркому УРСР Євгенії Бош. На початку Великої Вітчизняної війни міст було зруйновано, а підпори старого Ланцюгового моста Віньоля ще у 60-х роках здіймалися над поверхнею води.

Мости Києва.

Джерела

  • "Скорбное бесчуствие" А. Анисимов, Tabachuk Ltd., Киев-1992
  • Весь Киев
  • Фото з електронного видання "Київ - історична енциклопедія, 1917-2000" (с) 3Media 2004.